16 Eylül 2014 Salı 10:23
Köşe Yazarımız Olmak İster misiniz? Başvurmak için tıklayın.
Fikrini Söyle: Bartın Belediyesi’nin hizmetlerinden memnun musunuz?

Nehirde Kaybolan Çocuk Aranıyor

06 Temmuz 2013 Cumartesi - 15:43 DHA [4805353]

Bartın'da, arkadaşlarıyla balık tuttuğu sırada ırmağa düşen 9 yaşındaki Taner Güney'i arama çalışmaları devam ediyor.Olay dün saat 16.00 sıralarında, Bartın'a bağlı Akçalı Köyü'nde meydana geldi.

8 yaşındaki Serap Güney, 13 yaşındaki Savaş Güney ile akrabaları olan 6 yaşındaki Cefail Güney ve 9 yaşındaki ağabeyi Taner Güney, Bartın Irmağı'nın kenarına balık tutmaya gitti. Oltasını suya düşüren Taner Güney nehire girince akıntıya kapıldı. Cefail Güney ağabeyini kurtarmak için suya atladı. 2 kardeşin akıntıya kapıldığını gören Savaş Güney suya atlayarak, Cefail Güney'i Sudan çıkardı. Daha sonra Taner Güney'i kurtarmak için suya giren Savaş Güney, çocuğun gözden kaybolduğunu fark etti.

Sudan çıkan Savaş durumu hemen köydeki ailesine haber verdi. Ailesinin haber vermesi üzerine olay yerine jandarma ekipleri, 112 Acil Servis, Bartın Belediyesi itfaiye ekipleri, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile Amasra Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı 8 kişilik dalgıç ekibi gelerek arama çalışmalarına başladı. Dünden bu yana devam eden çalışmalara rağmen Taner Güney bulunamadı. Suyun bulanık olması arama çalışmalarını güçleştiriyor.

Taner Güney'in babası Alim Güney ve yakınları arama çalışmalarını Potbaşı köprüsü üzerinden izliyor. Dün nehire girerek oğlunu arayan Alim Güney'i yakınları bir an olsun yalnız bırakmadı. Ağabeyini kurtarmak için ırmağa atlayan ve son anda kurtarılan Cefail Güney, köprünün üzerinde çalışmaları izlerken, ağabeyini beklediğini söyledi.

İlgili Yorumlar
Toplam 1 yorum
  • AHMET: Çocuğun kaybolduğu yerin az ilerisinde oturmaktayım.3 yıl kadar önce oradan karşıdan karşıya geçiliyor, su ancak dize ulaşıyordu.O bölgeden kamyon kamyon çakıl alındı.Irmak 10 metre genişliğindeyse 25-30 metreye kadar çıktı.Derinliğini Allah bilir.Birde su bulanık diyor haberde. O su yaklaşık 10 yıldır hiç durulmadıki.Organize sanayiinin pisliği olduğu gibi buraya veriliyor.Ama organizeyi geçince su tertemiz.Şimdi kalkarlar balık tutmayı yasaklarlar, suçu çocukta bulurlar...
    (1)
Yorumunuzu Yazın
Toplam 1 yorum
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde BartinHaber.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Say